הכל על אחסון ואירוח ענן

אחסון בענן

רשת האינטרנט היא מקום התרחשות בלתי נדלה של אינפורמציה. כל המידע שנקבל מהרשת יגיע אלינו בתצורה של – תוכן, קבצי מוסיקה, תמונות ווידאו וכולי. את מאגר המידע הזה אנו נרצה לאחסן ולטמון צורה בטיחותית כדי שנוכל לאפשר לכל גולש לחוות חווית גלישה נעימה ואיכותית, כדי שאלה ישובו לאתר. כל בעל אתר יתור אחר מענה מהימן לאחסון האתר שלו – אחסון ואירוח ענן תיחשב כיום לאלטרנטיבה האידיאלית ובמאמר זה נעניק הסבר.

מה זה אחסון ענן?

לפני שנרחיב אודות המעלות באחסון ענן מוטב שנבין מה זה בכלל אחסון ואירוח ענן. אחסון ענן מאחסן את כל מאגר הנתונים כשהוא נמצא בתוך חלל וירטואלי מאובטח שבדרך כלל שוהה בחוות שרתים שאותה מפעילה חברה חיצונית. בשרת הזה אפשר לאחסן כל קובץ או התקנה, מסמכים, גיליונות, נתונים מכל סוג, קבצים גרפיים וכולי.

גמישות כלכלית

אחסון ואירוח ענן מספק חסכון כלכלי משמעותי בכל הקשור לשמירת מידע, בעזרת ניצול יתרון לגודל. כמו כן, שיטת אחסון ענן תתאפיין באלסטיות כלכלית ובהפחתה של כל משאב שאינו מנוצל, בשירותים של אחסון ענן טיפוסי וכולי, בזמן שכל לקוח יתבקש לשלם רק על הנפח של האחסון שבו הוא מתכוון לעשות שימוש.

איפה מקבלים את השירות הזה?

את שירות אחסון ענן ניתן להשיג מכל חברה שמתמחה בתחום באחסון מידע ובאבטחת אתרים. את השירות הבסיסי של אחסון מידע באופן הזה אפשר להשיג באינטרנט באמצעות כמה וכמה פלטפורמות, שהמרכזיות הינן – הדרופ -בוקס, גוגל דרייב ו – iCloud. למטרות אחסון של משקל רב של נתונים, מומלץ לבחור בחברה בעלת מוניטין בתחום שיודעת למנוע כל תקלה בשרתים שבשגרה. אל המידע המאוחסן ניתן לגשת דרך ממשק אינטרנט, ממשקי תכנות או על ידי חומרה.

כל היתרונות באחסון ענן

  • שטח – יתרון גדול באחסון בענן שמסופק מחוות שרתים הוא כמות השטח. שטח האחסון הינו גדול זאת להבדיל מכל אלטרנטיבה אחרת. יתרון זה מתקשר ישירות ליתרון הבא שהוא למעשה המחיר של האחסון.
  • עלות – אחסון על גבי שרת בשיטת אחסון ואירוח ענן נחשבת לזולה. חלק מחברות האחסון מספקות את השירותים שלהן גם בלי עלות, כשהתשלום הינו על שטח לאחסון ועל כל שדרוג עתידי.

כל חברה שצריכה שירותי אחסון אתרים תוכל לוודא את מנעד האפשרויות שיש לכל מקור אחסון ענן ולהגיע לזו שתתאים בדיוק לצרכים שלה – לגודל האחסון, לשיטת הגנה על המידע, למערכות הביקורת שקיימות על השרת, לעלויות וכולי.

מתקדמים לפשטות

אחסון אתרים ונתונים באמצעות שרתי אחסון ענן יספקו את השיטה העדכנית והנגישה ביותר שניתן להשיג עבור הגנת כל מידע שחשוב שלנו. המידע יושב על שרת מוגן וחדשני שמופעל על ידי מנגנון ביקורת שמונע מכל מה שאינו אמור להגיע למאגר המידע, ולהיחשף אליו. על אף המסובכות שבכל התהליך הזה, המשתמשים בשרתי אחסון יעידו על גישה פשוטה לכל הנתונים שלהם, על הרגשת מוגנות ותחושת ביטחון בכך שאין סכנה למידע שלהם, וכן על עלות נמוכה של תחזוקת האתר שלהם.

המאמר נכתב ע"י צוות המומחים של חברת סטארט – שירותי מחשוב לעסקים ופתרונות מתקדמים בענן.

אהבתם את המאמר? שתפו!
דילוג לתוכן