דרכון פורטוגלי

דרכון פורטוגלי

בשנים האחרונות ישראלים רבים פונים לשגרירויות אירופיות בבקשה להוציא דרכון של מדינה אירופית, בעיקר למדינות החברות באיחוד האירופי. לישראלים רבים יש קרובי משפחה יוצאי מדינות רבות באירופה, והיתרונות של אזרחות זרה היום מאפשרים שלל הטבות ויתרונות בכל תחומי החיים. 

בין ההטבות שדרכון זר מאפשר, ניתן למנות לימודים אקדמיים בשכר לימוד מוזל או במקרים מסוימים ללא עלות כלל, אפשרות לעבור בין המדינות בחופשיות, מגורים בכל מדינה אירופית ללא צורך בקבלת אשרת שהייה ויתרונות עסקיים בתחומי המסחר והנדל"ן. הדרך לקבלת אזרחות אירופית אינה קלה, אך עם זאת ישנם דרכונים אירופיים שאותם קל יותר לישראלים להוציא, למשל דרכון פורטוגלי. 

יתרונות למחזיקי דרכון פורטוגלי

הוצאת דרכון זר אינה מצביעה על רצון להגר מישראל, אך היא בהחלט מספקת אפשרויות נוספות בעולם עבודה גלובלי ובמסגרות לימודים מגוונות. במדינה קטנה כמו ישראל לא תמיד ניתן למצוא את מבוקשנו, ואפשרויות נוספות בחו"ל יכולות בהחלט להיות יתרון. תהליך הוצאת אזרחות במדינות אירופה השונות מצריך לא פעם חיפוש קדחתני אחר מסמכים ישנים של קרובי משפחה קשישים כדי להוכיח אזרחות קודמת ומגורים במדינות אירופיות לפני שנים רבות. תהליכים אלה יכולים לארוך זמן רב ולא תמיד מסתיימים בהצלחה. 

אזרחות פורטוגלית מאפשרת מגוון הטבות למחזיקים בה והדרך לקבלתה קלה יותר לאור הדרישות העומדות בפני המבקשים. מחזיקי דרכון פורטוגלי אינם נדרשים להוציא ויזה לצורך נסיעה לארה"ב והם רשאים לנוע בחופשיות במדינות אירופה החברות באיחוד, לעבוד בכל מקום ולהתגורר ללא הגבלת זמן בדיוק כמו כל אזרח אירופי. 

הדרך להנפקת דרכון פורטוגלי

תהליך הנפקת דרכון זר אינו פשוט, אך כשמדובר על דרכון פורטוגלי הדרך יכולה להיות קלה יותר בשל מספר סיבות: הזכאות לאזרחות פורטוגלית ניתנת בשנים האחרונות ליהודים הנמצאים תחת ההגדרה הרחבה של מגורשי ספרד, אירוע שקרה לפני מעל 500 שנה. ישנן מדינות רבות שאליהן הגיעו מגורשי ספרד, ולאור השנים הרבות שעברו מאז הגירוש אין חובת הוכחת קשר ישיר לצאצאי מגורשי ספרד. 

עם זאת, ישנם מספר פרמטרים שיש לעמוד בהם כדי להגיש בקשה לאזרחות ובהם היעדר עבר פלילי, גיל מעל 18 שנים ושמות משפחה המצויים בין 40 אלף שמות המשפחה המצוינים ברשימה שאותה הגדירה המדינה. תהליך הבדיקה הראשוני מתחיל עם הצגת מסמכי זהות המאמתים שאתם אכן יהודים, כמו גם המדינות שמהן עליתם או שעלו הוריכם. 

רשימת המדינות שאליהן הגיעו מגורשי ספרד כוללת בין היתר את יוון, לוב, טורקיה, מרוקו, תוניסיה, סוריה, לבנון, מצרים, אלג'יריה, עירק, בולגריה. צאצאי אותם יהודים שהגיעו ממדינות אלה יכולים לבדוק את זכאותם לדרכון ולהתחיל בתהליך הגשת הבקשה, שיכולה לכלול גם את שאר בני המשפחה. ישנן חברות המבצעות את התהליך הכולל בדיקה ראשונית ובמקרה הצורך המשך ליווי והגשת המסמכים עד לקבלת הדרכון. 

אהבתם את המאמר? שתפו!
דילוג לתוכן